Opinie o Nas
 • Przechowalnia 0
 • OSPRZĘT ELEKTROINSTALACYJNY VALENA LIFE - NOWE MECHANIZMY IN'MATIC

  OSPRZĘT ELEKTROINSTALACYJNY VALENA LIFE - NOWE MECHANIZMY IN'MATIC

  Legrand-osprzet-Valena-Life-mechanizmy-In'Matic

  Ponad 150 różnych funkcji do zaspokojenia tradycyjnych i innowacyjnych potrzeb nowoczesnych instalacji elektrycznych

  Nowa linia osprzętu elektroinstalacyjnego firmy Legrand PolskaValena Life to odpowiedź na aktualne wymagania funkcjonalne stawiane instalacjom elektrycznym, teletechnicznym i informatycznym do każdego rodzaju pomieszczeń w sektorze mieszkaniowym i komercyjnym.

  Wśród szeregu popularnych gniazd wtyczkowych w wersji pojedynczej i podwójnej do instalacji w ramkach pojedynczych i wielokrotnych, znajdziemy tu również kompletną ofertę standardowych łączników oświetlenia oraz wersje dla automatyki domowej.

  Ofertę stanowią dodatkowo ściemniacze w wersjach obrotowych z funkcją pamięci ustawienia, a także zaawansowane modele dotykowe z diodowym wskaźnikiem poziomu natężenia oświetlenia.

  W inteligentnych instalacjach możemy wykorzystać łączniki oświetlenia sterowane w pełni radiowo, przyklejane wprost na ścianę lub biurko. Natomiast bramka WiFi może wzbogacić system o sterowanie funkcjami dedykowanymi dla nowoczesnego domu za pomocą smartfona.

   
   
  Legrand-osprzet-Valena-Life-mechnizmy-In'matic

  Mechanizmy IN’MATIC - solidne, bezpieczne, niezawodne

  • Gniazda o stopniu ochrony IP 2X (ochrona przed przypadkowym dotknięciem palcem do części czynnych)
  • Większe przyciski zwalniające (Komfortowe zaciskanie i zwolnienie przewodu w zaciskach automatycznych)
  • Izolowany uchwyt (Ochrona przed porażeniem prądem i skaleczeniami)
  • Przesłony styków (Dla bezpieczeństwa dzieci)

  Nowe Mechanizmy Legrand to konstrukcja gwarantująca wysoką jakość mechaniczną gniazd i łączników.

  W wyniku przeprowadzonych badań i testów wytrzymałościowych oraz wynikających z nich modyfikacji, Valena Life posiada wzmocnione zaczepy pazurków wraz z dedykowanymi punktami ich podparcia.

  Przyczyniło się to do podwojenia odporności na wyrwanie gniazd ze ściany względem dotychczasowych rozwiązań.

  Aktualnie siła potrzebna do usunięcia gniazda ze ściany odpowiada szarpnięciu ciężarkiem o masie 22,4 kg. W większości spotykanych powszechnie rozwiązań wystarczy jedynie ciężarek 12,2 kg, by tego dokonać.

  Zastosowanie nowych gniazd eliminuje całkowicie zjawisko „wypadających gniazd” stanowiących duży kłopot i niebezpieczeństwo porażenia prądem dla końcowego użytkownika.

  Nowa konstrukcja umożliwia także szybkie przyłączanie przewodów. Automatyczne zaciski posiadają wyraźne oznaczenia wejść, gwarantują łatwiejszą i szybszą instalację.

  Jeżeli połączymy to z niższym kosztem zakupu gniazda w wersji z przyłączeniem automatycznym względem gniazda z przyłączeniem śrubowym, dochodzimy do przekonania zmiany sposobu tworzenia instalacji elektrycznej na bardziej wygodną, czyli automatyczną.

  Legrand-osprzet-Valena-Life-mechanizmy-In'Matic
   
  Legrand-osprzet-Valena-Life-mechanizmy-In'Matic

  Montaż i wybór łączników oświetlenia

  W przypadku montażu osprzętu wielokrotnego z pomocą przychodzą wypusty montażowe, zapobiegające przesuwaniu się poszczególnych mechanizmów podczas przykręcania. Oznacza to należyte wypoziomowanie zestawu, solidność montażu oraz późniejsze właściwe dopasowanie plakietki i ramki.
      

  Osprzęt elektroinstalacyjny Valena Life dokładnie zabezpieczono przed zarysowaniami mogącymi pojawić się czasie transportu. Legrand zadbał o to dla wszystkich wersji, niezależnie od sposobu pakowania, czy dedykowanego kanału dystrybucji. Produkt dostarczany jest wraz z przezroczystą plastikową osłoną zapobiegającą zakurzeniu i zamalowaniu przez ekipy budowlane w trakcie trwania prac wykończeniowych. Gwarantuje to dostarczenie inwestorowi części osprzętowej w idealnym stanie podczas odbioru.

  Warto również pamiętać o możliwości wyboru łączników oświetlenia w wersji z diodowym podświetleniem klawiszy łączników. Technologia LED gwarantuje długotrwałe działanie, minimalne zużycie prądu oraz modną delikatną niebieską barwę podświetlenia, budującą zadowolenie użytkownika.

   
  Legrand-osprzet-Valena-Life-mechanizmy-In'Matic
  Legrand-osprzet-Valena-Life-mechanizmy-In'Matic
    Legrand-osprzet-Valena-Life-mechanizmy-In'Matic
   

  Kompletna oferta Valena Life obejmuje osprzęt o stopniu ochrony IP44, sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem oraz roletami, czujniki gazu i zalania wodą

  W połączeniu z centralą automatyki domowej możliwe jest tworzenie scenariuszy sterowań i wysyłanie powiadomień alarmowych do użytkownika. Kilka z wymienionych rodzajów mechanizmów to zupełnie nowe konstrukcje.

  Valena Life to 16 rodzajów ramek i wiele kolorów mechanizmów gwarantujących różnorodność, trwałość i dopasowanie do stylistyki każdego wnętrza. Innowacyjne rozwiązania przyspieszają tworzenie instalacji oraz przyczyniają się do zwiększenia jej trwałości. Wszystko razem prowadzi ostatecznie do zadowolenia klienta.

  Legrand-osprzet-Valena-Life-mechanizmy-In'Matic  Łącznik oświetlenia

  Posiada mechanizm tradycyjnego włączania/wyłączania oświetlenia klawiszem, plus dodatkowo układ wyłączający je automatycznie po czasie 10 minut nieobecności osób w pomieszczeniu  Legrand-osprzet-Valena-Life-mechanizmy-In'Matic


  Łącznik sterowany radiowo

  Dowolna liczba łączników komunikuje się z modułem radiowym dołączonym do instalacji elektrycznej zapewniającym sterowanie oświetleniem i komunikację z dowolną liczbą łączników radiowych. Lokalizacja łączników radiowych oraz ich ilość jest dowolna.

  Legrand-osprzet-Valena-Life-mechanizmy-In'Matic
  Dystrybucja dźwięku Bluetooth

  Dzięki bezprzewodowemu modułowi transmisji Bluetooth można przesłać muzykę ze smartfona lub tableta do głośników zainstalowanych w pomieszczeniu. Możliwość bezprzewodowego łączenia urządzeń mobilnych z domowym audio to ogromna wygoda, a ich obecność w sali konferencyjnej lub biurze to symbol nowoczesności.

   
  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.